Ziraat Finans Grubu’nun Yeni Üyesi Ziraat GYO Faaliyetlerine Başladı

1.3 milyar TL ödenmiş sermayesi bulunan, varlık yapısı içinde Ziraat Finans Grubu Kuleleri Projesi başta olmak üzere önemli gayrimenkul projelerini barındıran şirketin Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sektörüne yeni bir heyecan getirmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Yakup Demirci “Ülkemiz gayrimenkul yatırım ortaklığı sektörünü büyütmek, verimliliğini artırmak, getiri potansiyeli yüksek gayrimenkullere ve gayrimenkule dayalı projelere yatırım yapmak, bu projeler aracılığıyla yapı endüstrisinin gelişimine katkı sağlamak ve portföyündeki gayrimenkullerden kira geliri ve gayrimenkul alım satım kazancı elde etmek hedefleriyle faaliyetlerine başlayan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hissedarları için değer oluşturacak” dedi.

Genel Müdür Yakup Demirci “Öncelikle ülkemizin en önemli projelerinden biri olan Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’nde, Ziraat Bankası’nın sahip olduğu yaklaşık 27 bin m²lik bir alan üzerinde hayata geçirilecek Ziraat Finans Kuleleri çalışmalarına başlıyoruz. Sektörün önde gelen GYO’larından biri olma hedef ve stratejisi ile kurulan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bu proje ile Uluslararası İstanbul Finans Merkezine de büyük katkı sağlayacak. Bu girişim ile Ziraat Finans Grubu’nun finansal çözüm sunma kabiliyetinin artmasına katkı sağlamış olacağız.” diyerek sözlerine devam etti.

Ziraat GYO,  bu önemli projenin yanı sıra ülkemize, Ziraat Finans Grubu’na ve yatırımcılarına katma değer oluşturacak projeleri hayata geçirmek üzere çalışmalar gerçekleştirecektir.